Byłem dzisiaj w Górach Sowich.

Planujesz wypad? Byłeś gdzieś i masz ochotę podzielić się wrażeniami z innymi - zrób to koniecznie! Zdjęcia mile widziane!
Awatar użytkownika
Syrioosh
wędrowiec

Byłem dzisiaj w Górach Sowich.

Postautor: Syrioosh » 30-05-2007 19:18

Rano pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, ja jednak postanowiłem wybrać się na wspominkową wędrowkę po Górach Sowich.
Z moim przyjacielem wyruszyliśmy z Walimia zielonym szlakiem na Przełęcz Walimską, a z tamtąd niebieskim szlakiem na szczyt Wielkiej Sowy.
Na szczycie było chłodno i mglisto więc, nie było sensu wchodzić na wieżę. Zjedliśmy szybko drugie śniadanie i poszliśmy czerwonym szlakiem w kierunku Przełęczy Jugowskiej a następnie schroniska Zygmuntówka.
Po drodze na Przełęcz Jugowską miałem okazję po raz pierwszy zobaczyć tablicę upamiętniającą Hermanna Henkela. Następną ciekawostką był widok budowy na szczycie Rymarza.
W Zygmuntówce chwilę odpoczeliśmy napiliśmy się herbaty i ruszyliśmy na Kalenicę.
Bardzo ciekawiło nas co to za obiekt powstaje na Rymarzu, więc zostawiliśmy szlak i poszliśmy bez znaków na szczty Rymarza.
Na szczycie podczas rozmowy z robotnikami okazało się, że na Rymarzu budowane jest nowe schronisko.
Po dotarciu na Kalenicy weszliśm na metalową wieżę lecz widoki z niej były kiepskie.
Następnie wróciliśmy na Rymarza a z tamtąd zeszliśmy zobaczyć Bukową Chatę.
Naszą wycieczkę zakończyliśmy w Jugowie.

Jutro postaram się wstawić kilka zdjęć z wycieczki

Pozdrawiam Syrioosh
Na wysoką wchodzę górę, na najwyższy idę szczyt...

Góry, górki i pagórki

http://picasaweb.google.pl/Syrioosh

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 30-05-2007 20:16

A po co nowe schronisko tuż przy Zygmuntówce? Czyżby chcieli zrobić drugie Karkonosze?
W okolicach Malinowej, między przeł Jugowską, a Srebrną Górą to jeszcze rozumiem, chociaż kto by tam chadzał...prawie nikt...a tak "spacerowicze" wyjdą z samochodów na przełęczy i wpadną na herbatę z przekąską...i będzie się kręciło.

Awatar użytkownika
buba
obieżyświat

Postautor: buba » 30-05-2007 20:37

a czy ktos moze wie skad najlatwiej dojecha do walimia i jakie sa polaczenia autobusowe do tej miejscowosci (jadac z wroclawia)
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną.. cała reszta jest wynikiem , że ją wybrałam"

http://picasaweb.google.pl/topeerz (biedronka.buba, osiolek.widmo)
http://www.biedronka-buba.fotosik.pl

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga

Postautor: wirek » 30-05-2007 20:38

Bukowa Chata, Zygmuntówka, Rymarz. Brakuje tylko bufetu a`la McDrive na Przełęczy Jugowskiej i nie trzeba będzie wysiadać z auta. Żal tych zarośli, które były na Rymarzu :cry:

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator

Postautor: Apollo » 30-05-2007 20:47

Wam to nikt nie dogodzi :) - jak likwidują schroniska, to źle, jak budują nowe - to też źle :).
Oczywiście żartuję.
Może nowe schronisko będzie zaopatrzone w piwo, którego dwa (trzy?) lata temu w Zygmuntówce brakowało...

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 30-05-2007 20:58

Ja kiedyś dojechałem PKS'em ze Świdnicy. Jeździły też busy do samej Rzeczki. Te informacje mam sprzed ok 5 lat...

Awatar użytkownika
walter02
obieżyświat

Postautor: walter02 » 30-05-2007 21:32

ot ciekawostka, to faktycznie trochę dziwne takie zagęszczenie obiektów, podczas gdy idąc grzbietem od Srebrnej Góry poza wiatami nie ma gdzie sie schronić....
ma jakim etapie są prace?
czy inwestor ma szanse zdążyć na sezon narciarski (wtedy chyba są największe kokosy)

Awatar użytkownika
mariomar
stary wyga

Postautor: mariomar » 31-05-2007 07:12

A na Rymarzu było takie piękne odsłonięcie serpentynitów... :lol: Ale mimo że Rymarz zostanie zabudowany, to i tak mu będzie daleko do najbardziej zurbanizowanego szczytu w Sudetach - Jesztiedu. Tym się możemy pocieszyć. :lol:

Awatar użytkownika
Kot
tramp

Postautor: Kot » 31-05-2007 12:37

buba pisze:a czy ktos moze wie skad najlatwiej dojecha do walimia i jakie sa polaczenia autobusowe do tej miejscowosci (jadac z wroclawia)

Polecam ten link - klik.

Awatar użytkownika
Syrioosh
wędrowiec

Postautor: Syrioosh » 31-05-2007 19:07

Kilka obiecanych zdjęć z wczorajszej wycieczki po Górach Sowich.
Schronisko na Rymarzu z tego co się dowiedziałem jest jednym z obiektów należących do kompleksu Jugów Park, do którego należy Bukowa Chata (ostatnie zdjęcie). Otwarcie ma nastąpić w sezonie zimowym 2007-2008.

Obrazek

Wieża na Wielkiej Sowie we mgle

Obrazek

Cmentarzysko drzew na Wielkiej Sowie

Obrazek

Niedzwiedzia Skała

Obrazek

Tablica pamiątkowa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Schronisko na Rymarzu

Obrazek

Wieża widokowa na Kalenicy

Obrazek

Stare poczciwe schronisko Zygmuntówka

Obrazek

Bukowa Chata

Góry, górki i pagórki

Awatar użytkownika
walter02
obieżyświat

Postautor: walter02 » 31-05-2007 20:16

no to Rymarza mamy z głowy...
Nie podoba mi się na siłę wprowadzanie w Sudety budynków nawiazujących do stylu zakopiańskiego (bele na zakładkę), jako bardziej górskich.
Pewnie będzie piwko po 6,5 złocisza....

Syrioosh => bardzo mi się podobają takie nostalgiczne ujęcia jak to zatytuowane "Cmentarzysko drzew na Wielkiej Sowie "

Awatar użytkownika
wlkp
Moderator

Postautor: wlkp » 03-06-2007 19:31

Eee tam, czepiacie się tego nowego schroniska. Powinno być coś porządnego na GSS-ie między "Orłem" a Srebrną Górą.

Być może komuś się narażę, ale parę lat tem jechałem w Góry Stołowe przez Przełęcz Jugowską, z ciekawości zatrzymałem się i zszedłem do Zygmuntówki. Swoisty zapach mieszanka uryny i zgniłej kapusty odrzucił mnie stamtąd.
Zaś w czerwcu ubiegłego roku, kiedy szedłem ze schroniska Orzeł na Kalenicę, to co prawda zapach się poprawił, ale za to ceny i ubogie menu nie zachęcało.

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator

Postautor: Apollo » 03-06-2007 19:39

Napisałem kiedyś na forum o Zygmuntówce w podobnym tonie - i odpowiedziała mi właścicielka (ajentka?), że dopiero objęli obiekt, w pierwszej kolejności zabrali się za remont części mieszkalnej itd. itp.
Wtedy - poza kilkoma pozycjami menu "z mikrofali" - faktycznie było licho, ale mnie najbardziej przeszkadzał brak piwa. Nie byłem tam jednak ze trzy lata, także nie wiem, czy piwko w końcu zawitało do Zygmuntówki.

Awatar użytkownika
buba
obieżyświat

Postautor: buba » 04-06-2007 07:41

nie wiem jak jest w srodku ale ze zdjecia zygmuntowka mi sie ogromnie spodobala :) az mam ochote ja odwiedzic :)
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną.. cała reszta jest wynikiem , że ją wybrałam"

http://picasaweb.google.pl/topeerz (biedronka.buba, osiolek.widmo)

http://www.biedronka-buba.fotosik.pl

Awatar użytkownika
Syrioosh
wędrowiec

Postautor: Syrioosh » 04-06-2007 08:09

Ja też nie wiem czy piwko już jest w Zygmuntówce. Na piwko wstąpiliśmy do Bukowej Chaty wracając z Kalenicy i idąc do Jugowa.
Bukowa Chata posiada ciekawie urządzone wnętrze.

Obrazek

Fragment wnętrza Bukowej Chaty

Obrazek

Widok na powstające schronisko na Rymarzu

Czy ktoś wie coś więcej na temat tej ruinki w pobliżu Wielkiej Sowy?
Ze słownika M. Staffy dowiedziałem się tylko tyle, że są to pozostałości po schronisku narciarskim.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam - Syrioosh

Góry, górki i pagórki

Wróć do „Relacje z wypraw”